bezpłatna konsultacja

28 kwietnia 2022

Dlaczego backup danych w firmie jest ważny?

Backup danych to innymi słowy robienie kopii zapasowych, które są jednym z najważniejszych narzędzi ochrony firmy przed stratami finansowymi wynikającymi z działań związanych z szeroko pojmowaną cyberprzestępczością.

Backup danych to innymi słowy robienie kopii zapasowych, które są jednym z najważniejszych narzędzi ochrony firmy przed stratami finansowymi wynikającymi z działań związanych z szeroko pojmowaną cyberprzestępczością.

W dzisiejszych czasach, kiedy dostęp do Internetu jest powszechny, firmowe i prywatne dane narażone są codziennie na ataki hakerów, uszkodzenia mechaniczne czy niespodziewane i nieoczekiwane zmiany wywołane ingerencją szkodliwego oprogramowania. W takich kryzysowych momentach kopie zapasowe są zabezpieczeniem, dzięki któremu dalsza praca firmy będzie możliwa. Słynne powiedzenie, że „ludzie dzielą się na dwa typy – tych, którzy backup danych już robią lub dopiero będą robić” nie wzięło się z niczego. Często dopiero kryzysowe sytuacje, które powodują bolesne straty danych sprawiają, że orientujemy się jak ważną czynnością jest robienie kopii zapasowych i zaczynamy tego pilnować.

 

Kopia zapasowa – co to takiego?

Backup to metoda, która zabezpiecza cenne dane przez zniszczeniem, zgubieniem albo zmianami. Dzięki kopii zapasowej w każdej chwili możliwe jest przywrócenie danych w nienaruszonej, oryginalnej formie.

Regularne archiwizowanie danych i dokumentów firmowych oraz ich przechowywanie w bezpiecznym miejscu jest gwarancją odzyskania ich w niezmienionej formie, kiedy stanie się coś nieprzewidzianego – np. dysk twardy odmówi nam posłuszeństwa albo przez przypadek zainfekujemy komputer groźnym wirusem. Aby stracić wszystkie firmowe dane, wystarczy zaledwie moment, a ich odtworzenie bez kopii będzie niemożliwe i może skutecznie uniemożliwić pracę całego przedsiębiorstwa.

Zalety robienia backupu:

• Zapewniają płynność pracy w kryzysowych momentach.
• Zapobiegają stratom finansowym firmy, wynikającym ze straty niezbędnych danych.
• Gwarantuje stały dostęp do kluczowych danych.

Dla jakich dokumentów warto jest robić backup?

Kopie zapasowe będą niezwykle przydatne dla wszelkich plików i dokumentów firmowych, które wykorzystujemy w codziennej pracy, poczty elektronicznej, ostatecznych wersji dokumentów firmowych, różnych raportów, zestawień, analiz i prezentacji oraz dla haseł z managera haseł.

 

Bezpłatna konsultacja - Skontaktuj się z ekspertem

zadzwoń: 604 44 66 33