bezpłatna konsultacja

29 kwietnia 2022

Jakie zalety ma zlecenie obsługi informatycznej firmie zewnętrznej?

Outsourcing IT jest to usługa polegająca na wynajęciu zewnętrznej firmy do zarządzania określonymi procesami w przedsiębiorstwie. Takie rozwiązanie eliminuje potrzebę tworzenia działu IT w firmie, co wiąże się ze zmniejszeniem kosztów prowadzenia działalności. Zalet wynikających z zewnętrznej obsługi informatycznej jest dużo więcej, dlatego to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów na rynku.

Opłacalność usług outsourcingowych 

Na obsługę informatyczną przedsiębiorcy najczęściej decydują się przez niskie koszty. Zatrudnienie informatyka, wyposażenie jego stanowiska oraz ciągłe doszkalanie wiąże się ze sporymi wydatkami. W przypadku zewnętrznej firmy IT klienta nie obchodzi sposób rozwiązywania problemów. Płaci za to, żeby wszystko działało bezbłędnie niezależnie od tego, na jakim sprzęcie pracują informatycy, jakich programów używają oraz jakie mają kwalifikacje. Przedsiębiorca może zająć się swoimi obowiązkami bez rozpatrywania takich problemów. Kolejną zaletą jest to, że firma może korzystać z najnowocześniejszych systemów. Ich wdrażaniem oraz utrzymaniem zajmują się doświadczeni fachowcy. Nowoczesne rozwiązania oraz informatycy czuwający nad poprawną pracą mogą przyczynić się nie tylko do zmniejszenia kosztów, ale również do zwiększenia wydajności.

 

Różne formy outsourcingu IT 

Firmy outsourcingowe przeważnie oferują kilka pakietów, w których zawiera się całościowa lub częściowa obsługa informatyczna. Przedsiębiorca może więc dobrać taki, który będzie mu odpowiadał pod względem oferowanych usług oraz ponoszonych kosztów. Outsourcing IT realizowany jest na wiele sposobów – może dotyczyć obsługi aplikacji, usług internetowych, centrów danych czy utrzymania infrastruktury sieci informatycznej firmy. W jego skład wchodzi stała opieka informatyczna i administracyjna, jak również dostarczanie i wdrażanie nowoczesnego sprzętu. To wszystko uzależnione jest także od branży. Pomoc doświadczonych informatyków skraca czas reakcji związanej z błędami i ich naprawami. Obsługa informatyczna ma duży wpływ na bezpieczeństwo danych przepływających przez firmę, co ma duże znaczenie w czasach, gdy niemal wszystkie informacje przekazywane są elektronicznie.

Bezpłatna konsultacja - Skontaktuj się z ekspertem

zadzwoń: 604 44 66 33